DEM Parti İstanbul adayını yarın açıklayacak

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Eş Genel Başkanlar Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan başkanlığında toplandı.

Yerel seçim gündemi ile toplanan MYK, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başta olmak üzere batıdaki pek çok il ve ilçede aday çıkarıp çıkarmamayı masaya yatırdı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre DEM Parti MYK’si İstanbul Büyükşehir Belediyesi için aday çıkarma kararı aldı.

Aday gösterilecek isimler ise henüz ise netleşmedi.

Öte yandan Bolu’da Veli Saçılık’ın adaylığı kesinleşirken, Antalya’da Kemal Bülbül ismi öne çıktı.

Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan yarın yapacağı basın toplantısında bir çok kentin adaylarının isimlerini açıklayacağı öğrenildi.

Ayşegül Doğan X hesabından yaptığı paylaşımda “Yerel seçim gündemiyle toplanan Merkez Yürütme Kurulu’muz sürüyor. Elbette gündemimizdeki en önemli konulardan biri de İstanbul. Yarın saat 14:00’te İstanbul ve diğer kentlere ilişkin tutumumuzu genel merkezimizde açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

HDP’nin tutuklu eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, İstanbul’da DEM Parti’den göstermesi halinde aday olmak istediğini açıklamıştı.

İlginizi çekebilir