CHP’li Özgür Özel’den adaylık sinyali: Kılıçdaroğlu ile yarışabilirim

Özgür Özel, “CHP Genel Başkanlığı’na aday olacak mısınız?” sorusuna yanıt verirken, adaylık sürecinin tamamlanmadığını ve tutum belgesini kamuoyuyla paylaşacaklarını belirtti. Adaylığını açıkladığı anda önce ailesine, ardından genel başkanlarına bilgi vereceğini söyledi.

Özel, “28’inde hiç niyetim yoktu” dediği süreci şöyle anlattı: “Haziranın ortasına geldiğimizde partinin hiçbir şey yokmuş gibi davranmasının seçmene büyük bir haksızlık olduğunu gördüm. Partimizin özleştiri yapmamasını büyük bir haksızlık olarak gördüm. Partimizin bir yenilenme, değişim meselesine geçmemesinin seçmeni kaybettiğini gördüm. Partide de, ülkede de işlerin iyi gitmediğini gördüm. Orada sorumluluk üstlenebilirim dedim. Bu işin sonunda bir adaylık olursa da o özgüvenim, inancım, kararlılığım var. Adaylık noktasında kem küm ediyor değilim ama bir süreç var ve tamamlanması gerekiyor.”

Kemal Bey ve Adaylık

Özel, genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ile ilişkisini şu şekilde açıkladı: “Görüşmemiz gereken herkesle görüşüyoruz. Başta genel başkanımız, partimizin kadrolarını asla incitmemeye, üzmemeye çalışıyoruz. İnsan baba evini yakıp yıkmaz, bazıları benim yaptığım görevleri yapıp partiden gitti. Yenmek, yenilmek değil. Biz kurultayda Kemal Bey ile yarışabiliriz. Bu hainlik değildir. Bazıları diyor ki “Kemal beye ihanet mi ediyorsun?”. Kemal Bey’in başarısı için bir şeyleri eksik yapmak ihanettir, ben yapmadım. Kemal Bey’in başarısı için, en yakını kimse en yakını kadar inandım.”

Benzer haberler

Metin-Kemal Kahraman’ın Bingöl konseri iptal edildi

Gezi Davası’nda Mücella Yapıcı, Ali Hakan Altınay ve Yiğit…

Özel, siyasetteki duygusal anları da paylaştı: “Kemal Bey adaylığını açıkladı, tutamadım kendimi ağladım. Bir de Soma Davası bitti, büyük haksızlık yaptılar kapının önünde ağladım.”

Özel, Perinaz Mahpeyker Yaman’ın danışman olarak atanmasına ilişkin olarak, “Kayıt dışı siyaseti reddediyorum. Siyaset seçilmişlerle yapılır. Demokrasi seçilmişlerin ülkeyi yönetmesi, kurumları, kurulları yönetmesidir” dedi.

Özel, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Adnan Beker’in açıklamalarına ise, “İşimiz iktidara muhalefet etmek” yanıtını verdi ve sağlıklı bir özeleştiri süreci yaşanması gerektiğini vurguladı.

Özel’in bu açıklamaları, CHP içindeki genel başkanlık sürecini ve siyasi tutumunu net bir şekilde ortaya koymaktadır. Partinin geleceği ve liderlik yarışıyla ilgili merakla beklenen gelişmeler devam edecek gibi görünüyor.

 

/dh/

İlginizi çekebilir