CHP’li Özel: İmam hatipler CHP döneminde kuruldu, Gülşen’inki maksadını aşmış bir espri, takip edeceğiz

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bir imam hatip mezunu ile ilgili sözleri nedeniyle iktidarın hedefinde olan şarkıcı Gülşen hakkında “İmam hatipler CHP döneminde kuruldu, maksadını aşmış bir espri, biz de takip edeceğiz” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis’te düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir imam hatip mezunu ile ilgili sözleri nedeniyle iktidarın hedefinde olan şarkıcı Gülşen hakkında soruşturma başlatılmasının anımsatılması üzerine Özel, imam hatiplerin “dinin gereklerini insanlara doğru şekilde öğretecekleri yetiştirmek üzere kurulmuş okullar” olduğunu söyleyerek esprinin maksadını aştığını ifade etti. Özel’in ifadeleri şöyle:

İmam hatipler, diğer okullarımız gibi hepimizin bu memleketin evlatlarını yetiştiren, yasayla kurulmuş, CHP döneminde kurulmuş ve dinin gereklerini insanlara doğru şekilde ve devlet eliyle ve denetimiyle öğretecekleri yetiştirmek üzere kurulmuş okullar. Hiçbir okula yapılmaması gerektiği gibi bu okullarla ilgili de öyle bir espri de olsa şaka da olsa, tanımlama doğru değil. Nasıl bir açıklama yapıldı bilmiyorum ama mutlaka düzeltilecektir. Maksadını aşmış bir espri. Çok rahatsız edici şekilde insanların kalbini kırdı. Hızlı bir şekilde telafi edileceğini ümit ediyoruz. Biz de takip edeceğiz.

/ sendika.org /

İlginizi çekebilir