CHP’li Gürsel Tekin’in HDP çıkışına İyi Parti tepki gösterdi: Bu kadar olmaz, kabul edemeyiz, Millet İttifakı zedelenir

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in bir TV programında, sunucunun “Siz diyorsunuz ki HDP’ye bakanlık verilebilir” demesi üzerine “Elbette verilebilir” demesine, “Böyle bir sorumsuzluk olamaz yani. İş bilmemezlik… Bu kadar olmaz. Biz bir yandan üretiyoruz, onlar yıkıyor. Bu nasıl bir şeydir? Kabul edilir değil. Her yönüyle AK Parti’nin zayıflamış haline destek veriyor” diyerek tepki gösterdi.

Halk TV yazarı İsmail Saymaz’a konuşan Koray Aydın, Tekin’e yönelik olarak, “AK Parti’nin bize karşı kullandığı silahı, onların lehine kullanmış oluyor” eleştirisi getirdi.

İyi Parti’de son durum: Duyan herkes ayaklanmış vaziyette!

Aydın, konuya ilişkin İyi Parti’deki son durumu, “Şu anda bunu duyan herkes ayaklanmış vaziyette. Ne gerek var şimdi! İktidarın eline rahatça kullanacağı bir silah veriyor. Ve her konuşan böyle yaparsa, bu yol böyle devam ederse sonuçlarının iyi olmayacağı belli” diye aktardı.

“Millet İttifakı’nı zedeler, bu söylemi bunu kabul edemeyiz”

Benzer haberler

İran: İsrail nükleer tesislerimizi tehdit ederse nükleer…

Rojava: Şam hükümetiyle görüşmeler yeniden başladı

Tekin’in AKP’nin elini güçlendirdiğini söyleyen Aydın, bu durumun Millet İttifakı’nı da zedeleyeceğini ifade etti. Aydın, “Bu söylemi bunu kabul edemeyiz” dedi; “AK Parti’nin şu an elinde kalmış olan tek propaganda silahını daha uygun kullanması için yapılan söylemler olarak görüyoruz. Bu dili sık sık kullanmaya başladılar. Ve arttırarak, devam ettiriyorlar” diye konuştu.

“Biraz çekidüzen vermek, dikkatli olmak gerekir”

İyi Parti tabanında da hoşnutsuzluk olduğunu belirten Aydın, “Kabul etmiyorlar. Bu söylemleri kendi adlarına mı söylüyorlar, yoksa ittifak adına mı? İktidar partisinin hepimiz adına söylenen sözler gibi takdim etmesini sırtımıza alıp taşıyamayız. Biraz çekidüzen vermek, dikkatli olmak, gelecek planlamasına dayalı olarak hakaret etmek gerekir” ifadelerini kullandı.

“Zarar dışında getirisi yok”

HDP ile isimlerinin yan yana gelmesini istemediklerini ifade eden Aydın, “Biraz sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Bu kadar olmaz. Bizim sahada şu anda tek karşılaştığımız konu bu. Kimse bunun dışında bir şey söylemiyor. Sanki onlar işin içine katılacakmış havası andıran söylemler. AK Parti’den olan akışı kesiyor. Zarar dışında getirisi yok” sözlerini kaydetti.

İlginizi çekebilir