CHP’li Ağbaba: Burhan Kuzu kendi eceliyle ölmedi, öldürüldü

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, eski AKP milletvekili Burhan Kuzu’nun Koronavirüs nedeniyle ölmediğini iddia etti. Ağbaba, “Burhan Kuzu kendi eceliyle ölmedi. Büyük bir kepazeliği üstü kapatılması için öldürüldü” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 2 sene önce Koronavirüs nedeniyle öldüğü açıklanan eski AKP milletvekili ve anayasa hukukçusu Burhan Kuzu’nun ölümüyle ilgili açıklamalarda bulundu. Ağbaba, “Benim iddiam Burhan Kuzu kendi eceliyle ölmedi. Büyük bir kepazeliği üstü kapatılması için öldürüldü” ifadelerini kullandı.

TV42’de Sümenaltı programına konuk olan Ağbaba şunları söyledi:

“Zindaşti dediğimiz İranlı uyuşturucu baronu. Şimdi yok ortalarda. Aliye Uzun isminde AKP’den birisi bir dergi çıkartıyor. Allah rahmet eylesin Burhan Kuzu ile de arkadaş olduğu söyleniyor. İçerisinde kadın var, fuhuş var, vs. her şey var. Sonra Burhan Kuzu hakime baskı yapıyor. Zindaşti serbest bırakılıyor. Sonra savcı yeniden tutuklama kararı çıkartıyor, Zindaşti yok. Aliye Uzun ile ilgili bu iddiaları Sedat Peker gündeme getirdiği zaman ne yaptı biliyor musunuz? ‘Vatan bölünmez, bayrak inmez, ezan susmaz’ diye basın açıklaması yaptı. Yaptığınız ahlaksızlığı örtmek için vatanı, bayrağı mı kullanacaksınız?

Bir şey daha söyleyeyim Burhan Kuzu acaba öldü mü? Benim iddiam Burhan Kuzu kendi eceliyle ölmedi. Büyük bir kepazeliğin üstü kapatılması için öldürüldü.”

/t24/

İlginizi çekebilir