CHP Merkez Yönetim Kurulu seçim sonuçlarını değerlendirdi

 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurmayları ile yaptığı toplantıda seçim sonuçları ele alındı. Seçimlerde nerede hata yapıldı sorusuna yanıt arandı.

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün gerçekleşen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında 28 Mayıs seçimlerine ilişkin yol haritası ele alındı.

Yaklaşık 2,5 saat süren toplantıda ayrıca 14 Mayıs seçimlerine yönelik değerlendirmede yapıldı.

MYK üyelerinin tek tek söz aldığı toplantıda, seçimlerde nerede hata yapıldı sorusuna yanıt arandı.

tv100’ün haberine göre, MYK üyeleri kampanya sürecinde Saadet Partisi dışında alanda diğer partilerin etkin olmadığına dikkat çekti.

Cumhur İttifakı’nın yaptığı ”PKK ile işbirliği yaptılar” propagandasının işe yaradığı ve bu durumun seçimlere olumsuz yansıdığı belirtildi.

Akşener ve aday listeleri

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in masadan kalkması süresinin oylarda düşüşe neden olduğunun altı çizildi.

CHP listelerinden aday gösterilen bazı isimlere partililerin tepki göstermesinin de seçime olumsuz olarak yansıdığı belirtildi.

Kemal Kılıçdaroğlu ise ikinci tura yönelik umutlu olduğunu belirtti.

“Her şey bitmedi, biz kaybetmedik, Erdoğan kaybetti kazanacağız” diyen Kılıçdaroğlu, “Moralinizi bozmayın. Yeni bir kampanya sürecine giriyoruz” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki günlerde Sinan Oğan ile bir araya geleceği de öğrenildi. Ancak, CHP’li kurmaylar bu görüşmeden umutlu değil.

 

/rd/

İlginizi çekebilir