Cezaevindeki oğlunu 5 yıldır göremiyor

Zahide Kılıçoğlu, Konya Ereğli T Tipi Cezaevi’nde yaklaşık 5 yıldır tutulan oğlu Dılhaz Kılıçoğlu’nu 5 yıldır göremediğini belirterek, ‘Ölmeden önce son defa oğlumu görmek istiyorum’ dedi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 2016 yılında ilan edilen sokağa çıkma yasakları döneminde gözaltına alınan ve tutuklandıktan sonra yargılandığı davada müebbet hapis cezası verilen Dılhaz Kılıçoğlu 7 yıldır cezaevinde. Kılıçoğlu, Van’da 2 yıl tutuklu kaldıktan sonra gardiyanları darp ettiği iddiasıyla Konya Ereğli T Tipi Cezaevi’ne sürgün edildi. 5 yıldır ailesinden uzakta tutulan Kılıçoğlu, bu süreçte ailesi ile ne açık ne de kapalı görüşlerde bir araya gelebildi. Kılıçoğlu, yaklaşık 1 aydır da hücrede tutuluyor.

Kılıçoğlu’nun annesi Zahide Kılıçoğlu, oğlunun durumuna ve cezaevlerindeki baskıya dair Yeni Yaşam’a konuştu.

 

Oğlunun koğuşta radyo kullanması bahane gösterilerek hücre cezasının verildiğini paylaşarak sözlerine başlayan anne Kılıçoğlu, “Oğlum dilekçe vermesine rağmen hala suçsuz yere hücrede tutuluyor. Cezaevi koşullarını hepimiz görüyoruz, oğlum hücrede sağlıklı beslenemiyor. Ne kadar iyiyim dese de iyi olmadığını biliyorum çünkü benim üzülmemi istemediği için iyiyim dedi” ifadelerini kullandı.

Son defa görmek istiyorum

Oğlunun bulunduğu cezaevinin uzak olması nedeniyle 5 yıldır göremediğini ifade eden Kılıçoğlu, oğlunun can güvenliğinden endişe duyduğunu ekledi. Anne Kılıçoğlu, “Oğlumun başına bir şey gelecek diye çok korkuyorum. Görmeye gidemiyoruz. Maddi imkanlarımız kısıtlı. Allah bu zulmü kabul etmesin. Sadece bir oğlum çalışıyor, onunla da ancak cezaevine para gönderebiliyoruz. Oğlum yakın bir yere getirilsin. Zaten tutuklu ama uzak bir yerde olması ne bizim için ne de onun için iyi. Sebepsiz yere hücrede tutuluyor. Hücreden çıkarılmasını istiyorum. Oğlumu göremediğim için bende birçok hastalık çıktı. Artık ölmeden önce son defa oğlumu görmek istiyorum. Öleceksem de oğlumu son defa görüp ölmek istiyorum” diye konuştu.

Kaynak: Yeni Yaşam /HAKKARİ

İlginizi çekebilir