Çelik, yaşanan şiddet olayları nedeniyle Fransa’nın Türkiye ile karşılaştırılmasına tepki gösterdi, Çelik, yaklaşımların kötü niyetli olduğunu savundu

Fransa’da yaşanan olayların ardından sosyal medyada benzer olayların Türkiye’de de sayıları giderek artan yabancı göçmenler nedeniyle yaşanacağı iddia edildi. AKP  Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medyada yaptığı açıklamada iddialara yanıt verdi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından “Son günlerde bazı siyasetçi, gazeteci ve yorumcular, Fransa’da yaşanan son hadiseler üzerinden sığınmacıların Türkiye’de de benzer çatışmalara yol açabileceği iddiasını dile getiriyorlar. Türkiye’nin insani değerlere dayanan göç politikası ile Fransa’nın sömürgeci politikalarına ve ırkçı şiddete duyulan tepkiyi mukayese etmek, şuursuz ve kötü niyetli bir yaklaşımdır” mesajını paylaştı.

“TÜRKİYE’NİN GÖÇ POLİTİKASI İLE FRANSA’NIN SÖMÜRGECİ POLİTİKALARINI MUKAYESE ETMEK KÖTÜ NİYETLİ YAKLAŞIMDIR”

AKP’li Ömer Çelik’in sosyal medyada yaptığı açıklama şöyle oldu:

 

Son günlerde bazı siyasetçi, gazeteci ve yorumcular, Fransa’da yaşanan son hadiseler üzerinden sığınmacıların Türkiye’de de benzer çatışmalara yol açabileceği iddiasını dile getiriyorlar. Türkiye’nin insani değerlere dayanan Göç Politikası ile Fransa’nın sömürgeci politikalarına ve ırkçı şiddete duyulan tepkiyi mukayese etmek, şuursuz ve kötü niyetli bir yaklaşımdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin haysiyetli ve ahlaki temele dayanan insani yaklaşımı ile başka ülkelerin sömürgecilik, ırkçı şiddet ve insani dramlarla dolu politikalarını yan yana getirmek bir provokasyondur. Bu siyasetçi, gazeteci ve yorumcuların, Türkiye Cumhuriyeti’ni sömürgeci ülkelerle yan yana getiren şuursuz yaklaşımını ve çirkin provokasyonunu şiddetle kınıyoruz.

Bunlar, bir yandan sığınmacıları hedef göstererek nefret suçu işliyor; diğer yandan çatışma çığırtkanlığı yaparak ülkemizde hakim olan barış iklimine karşı korku ve nefret iklimi üretmeye çalışıyorlar…

Kaynak: BirGün

İlginizi çekebilir