Bir Netflix filmi / Savaştan kaçışın gerçek hikayesi: Yüzücüler…

Suriyeli kız kardeşler Yusra ve Sarah Mardini’nin hikayesi derinden dokunuyor. “Yüzücüler” savştan kaçışın hikayesini anlatıyor. 

Yusra ve Sarah Mardini , Avrupa’ya kaçana kadar Şam’da partiler yapan, müzik dinleyen ve hırslı babalarından yüzme dersleri alan iki tamamen normal Suriyeli gençtir. Yusra’nın amacı Olimpiyat Oyunlarına katılmak. Onlar bu planı yaparlan hayatlarının ortasına Suriye iç savaşının bombaları düşüyor.

2015 yılında önce Türkiye, oradan Ege Denizi’nde maceralı bir yolculuktan sonra Yunanistan ve Macaristan üzerinden Berlin’e uzanan riskli yolunu ayrıntılı ve amansız bir şekilde anlatılıyor.

Benzer haberler

İranlı ünlü yönetmen Penahi cezaevinde açlık grevine başladı

Koma Ma, Amed’te konser düzenledi

Göçmen bir grupla Midilli adasına doğru yola çıkan iki kız kardeş lastik bot batma tehlikesi geçirince denize atlar, soğuk suda saatler geçirirler ancak sonuda bottakilerin de hayatlarını kurtarırlar.

Berlin’e vardıktan sonra Sarah, Berlin’de parti hayatının tadını çıkarırken, Yusra hayali için amansızca savaşır – ve aslında Rio de Janeiro’daki 2016 Olimpiyatları’na gider – burada bir mülteci takımında yarışır ve 100 metre yarışını kazanır…

 

/pr/

 

İlginizi çekebilir