Bir şüpheli telefon da Yüksekdağ’a: Cezaevini arayıp “annen kaza geçirdi” dediler

Edirne’de tutuklu bulunan HDP eski eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “şüpheli” bir telefonla aranarak kızının kaza geçirdiğinin söylenmesinin ardından benzer bir telefon aramasının da Figen Yüksekdağ için yapıldığı ortaya çıktı. Kandıra Cezaevi’nde tutulan Figen Yüksekdağ’ı arayan bir kişi kendisini “Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Kahraman” olarak tanıtarak, Yüksekdağ’a annesinin kaza geçirdiğini ve ağır yaralı olduğunu söyledi.

 

Benzer haberler

Teknoloji sektöründe işten çıkarma dalgası büyüyor: PayPal 2…

Demirtaş: Kaybetmeye sabrımız yok; ya başaracağız ya…

Kandıra Cezaevi’nde tutuklu olan HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ı arayan bir kişinin kendisini “Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Kahraman” olarak tanıtarak, Yüksekdağ’a annesinin kaza geçirdiğini ve ağır yaralı olduğunu söylediği ortaya çıktı.

Benzer bir olay birkaç gün önce de Edirne’de tutuklu olan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın başına gelmişti. Şüpheli bir kadın, Edirne Cezaevi’ni arayıp kendini Başak Demirtaş olarak tanıtarak, “kaza geçirdik, kızım ağır yaralı” diye konuşmuştu. Olayın ardından kadın hakkında başlatılan soruşturma ise takipsizlikle sonuçlanmıştı.

Benzer bir olayın Figen Yüksekdağ’ın da başına geldiği ortaya çıktı. İddiaya göre Selahattin Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman’ın adını kullanarak Kandıra Cezaevi’nde bulunan Yüksekdağ’ı arayan bir kişi, annesinin kaza geçirip ağır yaralandığını söyledi.

Olayı, sosyal medya hesabından duyuran Karaman, Demirtaş’ın aranmasına ilişkin bir haberi paylaşıp “Bir süre önce kendini avukat Mahsuni Karaman olarak tanıtan bir kişi Kandıra Cezaevi’ni arayıp Figen Yüksekdağ’ın ailesiyle ilgili de benzer beyanda bulunmuştu. Bu aşağılık kötülüğün de organize olduğu kesin” dedi.

 

Medyascope’tan Ferit Aslan’a konuşan avukat Karaman, söz konusu kişi ile ilgili Yüksekdağ’ın avukatlarının suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, “Ben hiç Figen Yüksekdağ ile görüşmedim. Yaklaşık iki ay önce benim adım kullanılarak aranıyor ve annesinin kaza geçirip ağır yaralandığı söyleniyor. Bu işin organize olduğuna inanıyorum” dedi.

Kaynak: Bold

İlginizi çekebilir