Barış Annesi Kartal: Gelin bu kanı durduralım

Meclis’te kirli savaşta evlatlarını kaybetmiş annelere seslenen Barış Anneleri İnisiyatifi üyesi Afife Kartal, “Gelin elinizi elimize verin, bu kanı durduralım” çağrısında bulundu.

 Barış Anneleri İnisiyatifi, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Meclis Kadın Grubu toplantısına katıldı. İnisiyatif adına söz alan Barış Annesi Afife Kartal, PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğü için başlatılan Adalet Nöbeti’ne katılan annelere başarılar dileyerek konuşmasına başladı. 

 

Benzer haberler

GÜNSİAD: Silahlı eylemler sonlandırılsın; yeni bir anayasa…

Avrupa Birliği’nden Rusya’ya yeni yaptırımlar

PKK lideri Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması gerektiğini belirten Kartal, “Yaklaşık üç yıldır Abdullah Öcalan’dan haber alamıyoruz. Avukatları ve ailesi gidip onla görüşmeli, bunun önündeki engel kaldırılmalı. Abdullah Öcalan’a yönelik bu tecrit sürdükçe bizim çocuklarımızın üzerindeki tecrit de devam edecek. Tecrit kalkana kadar sokaklarda olacağız, meydanlara çıkacağız. Abdullah Öcalan’a yönelik bu hukuksuzluğu kabul etmiyoruz. Çocuklarımıza yönelik bu hukuksuzluğu kabul etmiyoruz” dedi 

 Kürt sorunundaki çözümsüzlüğün neden olduğu savaşa dikkat çeken Kartal, “Asker, polis annelerine sesleniyorum; gelin elinizi elimize verin, bu kanı durduralım. Bütün annelerin gözyaşlarının rengi aynıdır. Biz annelerin ağlamasını istemiyoruz. Yüreğimiz yanıyor, arkadaşlarımızın yüreği yanmasın. Biz cezaevine atıldık, arkadaşlarımız atılmasın. Ne asker ölsün, ne de polis ölsün. Biz adalet, eşitlik istiyoruz. Biz barış istiyoruz” diye konuştu. 

 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi çekebilir