Barış Anneleri, Şenyaşar ailesine ziyaret etti

 Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesini ziyaret eden Mêrdin Barış Anneleri, adalet talebinde bulundu.  
Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 619’uncu gününde sürüyor. Mêrdîn Barış Anneleri Meclisi, anne ve oğulun bugünkü nöbet eylemine dayanışma ziyaretinde bulundu.  Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mêrdîn ve Riha il eşbaşkanları da annelere eşlik etti.
‘ADALET SAĞLANSIN’
Barış Annesi Besna Günay, adalet aradıklarını belirterek, “Cezaevlerinden cenazelerin çıkmasını istemiyoruz. Ölüm ve savaş artık dursun. Yaklaşık 2 yıldır Emine Şenyaşar hak, hukuk ve adalet arıyor. Hak ve hukukun sağlanmasını istiyoruz” dedi.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mêrdin İl Eşbaşkanı Berivan Bahçeci ise, adalet nöbetindeki Emine Şenyaşar’ın sesine ses olmak için geldiklerini belirtti. Bahçeci, “Şenyaşar ailesi üzerindeki bu adaletsizliği sonlandırın. Bu hukuksuzluğu bitirin. Anneler artık bu acıları yaşamasın. Her zaman Şenyaşar ailesinin yanında duracağız. Şenyaşar ailesi için adalet istiyoruz” dedi.
Anne Emine Şenyaşar da başından geçenleri anlatarak, tutuklu oğlunun serbest bırakılmasını ve adaletin sağlanmasını istedi.

 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi çekebilir