Bakan Soylu, oğluyla yeni bir sigorta şirketi kurdu

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve oğlu Engin Levent Soylu’nun, 18 Ocak’ta internet üzerinden sigorta satışını hedefleyen yeni bir sigorta şirketi kurduğu ortaya çıktı. Soylu’nun şirketi Sedat Peker’in ifşaatlarıyla gündeme gelmişti.

Kurdukları yeni şirket ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve ailesi ailesi, son dönemde artan internet üzerinden sigorta satış pazarına adım attı. Şirketin faaliyet konusu içinde “e-sigorta hizmetleri sunmak” başlığı yer aldı. Esigortan Sigorta Acentelik Hizmetleri Anonim Şirketi’nin kuruluş sermayesi ise 100 bin TL olarak belirlendi. Şirket hisseleri, Süleyman Soylu ve oğlu arasında eşit olarak bölündü.

‘SOYLU TARAFINDAN NAKDİ OLARAK TAAHHÜT EDİLMİŞTİR’ 

Şirketin yüzde 50 ortağı Engin Levent Soylu bir yıllığına şirket yönetim kurulu başkanı seçildi. Resmi kayıtlarda, “Beheri 100,00 Türk lirası değerinde 500 adet paya karşılık gelen 50 bin Türk lirası Süleyman Soylu tarafından nakdi olarak taahhüt edilmiştir” bilgisi yer aldı.

Benzer haberler

Politico: Amerika, İsrail’e yıl sonuna kadar süre…

Kobani Davası’nda tüm talepler reddedildi

Esigortan Sigorta Acentelik Hizmetleri Anonim Şirketi’nin adresi ise ailenin 1996’da kurduğu Engin Sigorta ve Aracılık Hizmetleri ile aynı yer olarak belirlendi.

SOYLU: ÇOLUK ÇOCUĞUMLA NAMUSUMLA PARA KAZANIYORUM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarıyla ilgili açıklama yaparken sözü sigorta şirketine getirerek, “Benim bir sigorta şirketim var. Benim hayatta sevdiğim işlerden bir tanesi. Küçük bir odam var. O yazıcının sigorta poliçesini kesmesi hoşuma gider. Çoluk çocuğumla namusumla para kazanıyorum” demişti.

/Anka/

İlginizi çekebilir