Bahçeli Kürtlere karşı kükredi: Kandil’den Kobani’ye kadar havadan tahrip edelim, karadan süpürelim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Suriye’ye yapılacak olası kara harekatını destek vererek, “Kandil’den Ayn el-Arab’a kadar havadan tahrip, karadan da süpürme harekâtıyla bölücü terör örgütünün kafası koparılmalı” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Gelecek yıl yapılacak seçimler için ev ev dolaşarak çalıştıklarını kaydeden Bahçeli, “Nerede bir insanımız varsa iradesine talibiz.Kimseyi ayırmadan herkesi kardeş görerek Cumhur İttifakı’nın muhteşem zaferine cumhuriyetin 100. Yıl dönümünde birlikte imza atacağız.”  dedi.

”Türkiye’nin 2023 yılında terör belasından kurtulacağını” vurgulayan MHP lideri, haber kanallarında olası Suriye operasyonu hakkında konuşan yorumcuları eleştirdi. Bahçeli, “Önüne gelen, dili olan, askerliğin temel kurallarından bihaber, askerlik yapıp yapamadıkları dahi belli olmayan ne kadar geveze yorumcu, sözde uzman varsa TV’lerden Türkiye’nin kara harekatı şu günde olacak, bugünde yapılacak diye konuşmaktadır.” dedi.

Benzer haberler

Suriye Dışişleri Bakanı Bağdat’a gidiyor

Hizbullah’tan tutuklanan Kızılay yöneticisi, BirGün’e…

Bahçeli konuşmasına şöyle devam ett:

“Dost ve müttefik pozu veren ülkelerin teröristlere canlı kalkan olması mücadelemizi sekteye uğratmamalı. Karşımıza kim çıkarsa sonu teröristlerin sonu gibi olmalıdır. Masa başında cetvelli sınır çizen sömürgeci anlayışın dipsiz kuyuların kapatılması bir mecburiyettir. Kandil’den Ayn el-Arab’a kadar havadan tahrip, karadan da süpürme harekâtıyla bölücü terör örgütünün kafası koparılmalı.

Türkiye’yi yenemezsiniz. Cumhur İttifakı sıkılmış yumruk gibidir. Cılız bir destekle olup biteni hariçten seyretmek yoktur. Her söylenene inanarak hiçbir katkı yapmadan eleştiri yapmak yoktur. İç ve dış odaklara karşı uyanık olmalıyız”

/euronews/

İlginizi çekebilir