Bahçeli: HDP’nin Türk siyasi hayatında bir saniye yer almasına tahammül edemiyoruz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de düzenlenen partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

”Terör örgütleri tüm insanlığın ortak düşmanıdır. Hiçbir türevi masum değildir. Bunun üstesinden gelmeden hayatın diğer alanlarında başarı yakalamak çok zordur. Toplumsal huzurumuzun terörle mücadelede alınacak kesin sonuçlara birebir bağlıdır. Dağlarda ve bürokraside bölücü terör örgütüyle hesaplaşmadan huzur bulamayız. Milli birliğimiz buna bağlıdır. Türk milleti terörle yaşamaya alışmayacak buna tahammül etmeyecektir.

Terörün haklı bir gerekçesi asla olamaz. Teröründen irade ve inancından bahsedilemez.  Türkiye ne zaman yükselişe geçse ayağındaki prangalardan kurtulsa terör örgütleri tarafından kanlı bir mesaj almaktır. Terör terörizmin bir yönüdür ama hepsi değildir. TBMM’de bölücü sima istemiyoruz. Terörist görmeye dayanamıyoruz. HDP’nin Türk siyasi hayatında bir saniye yer almasına tahammül edemiyoruz…

“İnandığımız müddetçe, nefes aldıkça mücadele ediyor olmak bir hayat ve siyaset kuralıdır. Gayesiz gayret boşa adımdır. Gayenin de gayretinde ağırlık merkezi sabırdır. Biz dava ve siyaset mücadelemizi iddiayla, itibarla ve sabırla ifade ediyor, yurdumuzun her yerinde yüksek hedeflerimizi anlatıyoruz. Sohbet toplantılarımıza kararlılıkla devam ediyoruz. 583 köyümüzü ziyaret ederek hasret giderdik.2023 bütçesinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek aralık ayından itibaren sohbet toplantılarına ara vermek zorundayız. EYT ile sözleşmeli çalışanları ilgilendiren kanuni düzenlemeleri de sırasıyla hayata geçirmiş olacağız. 

Cumhur İttifakı hiç oyalanmıyor, yerinde saymıyor. Bizim anlayışımızda çalışmak en hayırlı sermayedir. Demokrasilerde sahada başı pişenlerin sandıkta aşı pişecektir. Mücadelemizi aksatmadan yürütüyoruz.

Elazığ mitingimizi gerçekleştirdik. Hamd olsun Gakkoşlar İstasyon Meydanı’nı doldurdular. Önümüzdeki pazar günü aynı tabloya Samsun mitinginde şahit olacağımızı düşünüyorum. Başta EYT’lilerle sözleşmeli çalışanları ilgilendiren kanuni düzenlemeleri inşallah sırasıyla hayata geçirmiş olacağız. 

Türkiye’yi zilletin 6+1 ayaklı kumar masasına teslim etmeyeceğiz.

Terör örgütleri sadece insanımızın değil insanlığın ortak kan davalı, can düşmanıdır.

Türkiye’nin üstesinden gelinmesi kaçınılmaz olan öncelikli sorunu bölücü terör sorunudur.Terör sorunu ülkemizin henüz kabuk bağlamamış yarasıdır, fakat bu alanda ciddi neticelerin alındığı malumdur. Terörizmle mücadele Türkiye düşmanlarıyla mücadeledir.

Terörizmle mücadele yalnızca bir güvenlik sorunu değil, daha üst seviyede siyasi, ekonomik ve diplomasi sorunudur. Meseleyi bütün yönleriyle kavramak, husumet cephesinde birikmiş ve bilenmiş iç dış ve dış odakları tanımlamak, tanıtmak gereklidir. Herkes terörle arasına kalın bir çizgi çekmek mecburiyetindedir.

 

/İndependent-t24/

İlginizi çekebilir