Bahçeli: DEM Parti’nin 57 milletvekilinin maaşları ve partiye hazine yardımı kesilmelidir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) 57 milletvekilinin maaşlarının kesilmesi gerektiğini söyledi. Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, “Bu terör yuvasına ödenecek Hazine yardımı derhal kesilsin” dedi.

Konuşmasında Cuma ve Cumartesi günleri Irak’ın kuzeyinde Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 12 askerin hayatını kaybettiği saldırılara tepki gösteren Bahçeli, Türkiye’nin hızını yavaşlatmak için bir operasyonun devrede olduğunu söyledi.

Meclis’in “bölücülerin meydan okuma yeri olmadığını” belirten Bahçeli, “TBMM’de terörist istemiyoruz. 57 DEM milletvekilinin maaşının ve terör yuvasına ödenecek hazine yardımının derhal kesilerek terörle mücadele ve şehit ailelerine aktarılmalı” dedi.

MHP lideri konuşmasında ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“22 ve 23 Aralık’ta 12 kahraman evladımızın şehit olmasında tetiği çeken PKK, silahı temin eden, hedefi gösteren güçler terörü ve terörizmi himaye eden alçaklardır. Türkiye’nin hızını yavaşlatmak, yeni yüzyıl heyecanını azaltmak için menfur bir operasyon devrededir.”

“TBMM teröristlerin, bölücülerin aklanma, barınma, sığınma ve meydan okuma mekanı değildir. Aksine hizmet eden kim varsa hasmımızdır, vatan hainidir.”

Bahçeli daha sonra dört önerisini şöyle sıraladı:

  • “57 DEM milletvekilinin maaşının ve terör yuvasına ödenecek hazine yardımının derhal kesilerek terörle mücadele ve şehit ailelerine aktarılması”
  • “Somut delille suçu sabit olan vekillerin görüşülmeyi bekleyen dokunulmazlık dosyalarının karara bağlanarak bu haşaratların mahkemeye çıkarılması”
  • “Yeni anayasa, Anayasa Mahkemesi’nin yeniden yapılandırılması ya da bu mahkemenin kapatılması.”
  • “TBMM’de anlamını kaybeden kürsü dokunulmazlığı sınırlarının yeniden çizilmesi.”
/BBC/
İlginizi çekebilir