Ankara Kadın Platformu’ndan ‘Kadınlar için Adalet’ ziyareti

Ankara Kadın Platformu üyeleri “Kadınlar için Adalet” kampanyası kapsamında HDP Kadın Koordinasyonu üyelerini ziyaret etti.

Ankara Kadın Platformu üyeleri “Kadınlar için Adalet” kampanyası kapsamında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran’ın da içerisinde yer aldığı HDP Kadın Koordinasyonu üyeleri ile HDP Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

HDP Kadın Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada toplantıda, 8 Mart’ta giderken ortak mücadelenin önemi üzerine tartışmalar yürütüldüğü belirtildi.

Benzer haberler

HDK Kadın Konferansı: Jin, Jiyan, Azadi etrafında birleşelim

Baerbock, Almanya’da İstanbul Sözleşmesi’ni…

Yapılan açıklamada HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran’ın, kadın mücadelesine yönelik saldırıların olduğuna vurgu yaparak, “Kadınlar; yoksulluğa mahkum ediliyor, erkek şiddetine maruz kalıyor. Yine İstanbul Sözleşmesi hedef haline getiriliyor. Biz de tam da bu süreçte tüm bu adaletsizliklere karşı bir kampanya başlattık” dediği kaydedildi.

Açıklamanın devamında şunlar yer aldı: “Başaran, kadın mücadelesine yönelik saldırılara karşı Ankara Kadın Platformu ile birlikte ortaklaşılmasının değerli olduğunu belirtti. Ankara Kadın Platformu’ndan Beste Uymaz da, adaletsizliği en çok yaşayan kesimin kadınlar olduğunu belirterek, ortak mücadelenin büyütülmesi gerektiğini söyledi.”

 

/MA/

İlginizi çekebilir