Amerika: Gazze’de soykırım belirtisi görmüyoruz

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, “Gazze Şeridi’nde soykırım belirtisi görmüyoruz, israili desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

 

Günlük basın toplantısında Amerika’nın Gazze Şeridi’nde soykırım belirtisi görmediğini söyleyen Kirby, ancak Filistinli nüfus arasındaki kayıpların sayısını aşırı bulduklarını belirtti.

Kirby, “israil askerlerinin Filistin halkını yok etmeyi amaçladıklarına dair hiçbir belirti görmüyoruz. HAMAS’ın yarattığı tehdidi yok etmeyi amaçlıyorlar. Kabul edilebilir sivil kayıp sayısı sıfırdır ancak israil ordusunun soykırım niyeti ya da eylemlerini suçlayacak hiçbir şey görmedik.” dedi.

Benzer haberler

Tunç Soyer: CHP’de değişim sloganı altında umutlar…

Bakırhan’dan Erdoğan’a: De here lo…

ABD’nin sürekli olarak “soykırım” iddiasının temelsiz olduğunu söylediğini ifade eden Kirby, “israilin, kendilerini haritadan silmek isteyen bir örgüt olan HAMAS’ın hala geçerli olan tehdidine karşı kendilerini savunmak için ihtiyaç duydukları desteği almaları gerektiğine inanmaya devam ediyoruz. Dolayısıyla israili desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kirby, siyonist rejimi Gazze Şeridi’ne daha fazla insani yardım ulaştırması için teşvik etmeye devam edeceklerini de ifade etti.

 

/Ajans/

İlginizi çekebilir