Amedspor-Vanspor dostluk maçı Van’da yapılacak

Diyarbakır’da oynanması beklenen Amedspor-Vanspor dostluk maçının Van’da oynanacağı belirtildi.

Maraş merkezli depremin vurduğu 10 ilden biri olan Diyarbakır’ın temsilcisi Amedspor’un TFF 2. Lig Kırmızı Grup Vanspor ile hazırlık maçı yapacağı kaydedildi. Dostluk maçının tüm geliri depremzedelere bağışlanacak.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’un lideri Amedspor’un resmi Twitter hesabından maça ilişkin “Yaralarımızı birlikte saracağız! Vanspor F.K ile 19 Şubat 14:00’te Diyarbakır Stadyumunda dostluk maçı oynayacağız. Müsabakanın tüm bilet gelirleri, depremden etkilenen vatandaşlarımıza bağışlanacaktıR” paylaşımı yapılmıştı.

19 Şubat Pazar günü saat 14:00’te Diyarbakır Stadyumu’nda oynanması beklenen maçın Van’a taşındığı kaydedildi.

Amedspor ve Vanspor’dan konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Depremzedeler yararına Vanspor ile Diyarbakır Stadyumu’nda oynayacağımızı duyurduğumuz Dostluk Müsabakası için Türkiye Futbol Federasyonu’na yapmış olduğumuz başvuru, ‘deprem yaşayan illerdeki stadyumların güvenlik nedeniyle yeniden ‘Spor Alanı Güvenlik Sertifikası’ alması gerektiği’ şeklindeki yanıt ile talebimiz federasyon tarafından olumsuz olarak sonuçlanmıştır.

Bu nedenle depremzedeler yararına oynamayı planladığımız Dostluk Müsabakasını Vanspor Kulübü ile istişare ederek Van şehrinde oynanmasına karar verilmiştir.”

 

/rd/
İlginizi çekebilir