Almanya’da eşinden ayrılmak isteyen Ezidi kadın öldürüldü

 Almanya’nın Hannover kenti yakınlarındaki Burgdorf’ta yaşayan Esra A. isimi Ezidi Kürt kadın eşi tarafından vahşice öldürüldü. Talihsiz kadın, ardından 16 yaşında ikiz evlat bıraktı.

Almanya basınında yer alan haberlere göre, 35 yaşındaki Esra A. isimli Ezidi Kürt kadın, geçtiğimiz Salı günü Burgdorf kasabasındaki bir otoparkta, insanların gözü önünde 37 yaşındaki eşi tarafından bıçaklı saldırıya uğradı.

Görgü tanıkları, Esra A.’nın otomobiline binmek istediği sırada yanına yaklaşan eşi tarafından arkadan bıçaklandığını anlattı. Bedenine onlarca bıçak darbesi alan kadın, hayatını kaybetti.

Burgdorf Savcılığı sözcüsü, katil kocanın tutuklandığını belirterek, saldırının sebebinin Ezidi kadının eşinden ayrılmak istemesi olduğu bilgisini paylaştı.

Esra A., ardından 16 yaşında ikiz evlatlar bıraktı. Ailesi, katilin cezalandırılması için Annerler Günü’nde Instagram üzerinden “Gerechtigkeit für Esra” (Esra için adalat) tagı ile kampanya başlattı.

İkizler de anneler gününde duygusal bir mesaj paylaşarak, “Bize verdiğin herşey için sana minnettarız. Bugün Anneler Günü ve senin için küçük bir şey hazırlamıştık, seninle bu günü dört gözle bekliyorduk ama şimdi burada yalnız oturuyoruz” diye yazdı.

Alman Bild gazetesi, Esra A’nın bir benzinlikte çalıştığını, eşinden boşanmak istediğini yazdı. Gazete ayrıca katil zanlısının şu ana kadar ifade vermeye yanaşmadığını belirtti.

/rudaw/

İlginizi çekebilir