AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi Hüseyin Turan’ın konserini iptal etti

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi Melike Şahin’den sonra Hüseyin Turan’ın da konserini iptal etti.

Sanatçı Hüseyin Turan’ın Bursa’da düzenleyeceği konser iptal edildi. AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi, Hüseyin Turan’ın 29 Temmuz’da, 61. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında vereceği konseri iptal ettiğini duyurdu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 61. Bursa Festivali kapsamında 29 Temmuz Cumartesi günü sahne alacak olan Hüseyin Turan’ı konser programından çıkardı. AKP’li belediye daha önce de Melike Şahin konserini iptal etmişti.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “1. Bursa Festivali’nin anlaşmaları Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı tarafından seçimden aylar önce gerçekleştirilmişti. Ancak seçim sürecinde ve sonrasında bazı sanatçıların toplumumuzu ayrıştırıcı, değerlerimize saygısızlık yaptığı açıklamalarını gördüğümüzde, buna tepkisiz kalmamız beklenemezdi. Bu nedenle daha önce Melike Şahin konserini iptal etmiştik. Bugün de Hüseyin Turan isimli sanatçıyı konser programımızdan çıkarmış bulunuyoruz. Kültür sanat çalışmalarımızda Millî İradeye ve toplumun değerlerine saygı gösteren sanatçılarla yolumuza devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim…” ifadelerini kullandı.

Benzer haberler

‘Yeni Bir Dünyanın Elçiliği: Kürdistan’…

Madımak Katliamı Davası kararına tepki: Affetmeyeceğiz

SANATÇI HÜSEYİN TURAN: MADALYADIR

Sanatçı Hüseyin Turan ise, konserin “cahil ve kinci sürünün” organizasyona baskısıyla engelletildiğini belirtti. Paylaşımlarının  doğruluğunun kanıtlandığını belirten Turan, “benim için madalyadır” dedi.

Turan’ın açıklaması şöyle: “29 Temmuzda Bursa’da uluslarası festivalde sahneye çıkacaktım. Daha önce katıldığım bir festivaldir. Trol dediğimiz cahil ve kinci sürü, benim tweetlerimi gerekçe göstererek organizasyona baskı yaparak engelletmişler (yediler kendilerini günlerdir)… Paylaşımlarımın doğruluğu kanıtlanmıştır, benim için ‘madalyadır’. Teşekkür ederim :)”

 

/Kaynak: Evrensel Gazetesi/

İlginizi çekebilir