AKP bugün HÜDAPAR ile görüşecek

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında bugün saat 16.00’da HÜDAPAR ile görüşeceklerini duyurdu.

Yavuz, “Sayın Cumhurbakanımızın seçim kararıyla birlikte işler hızlandı. Biz de bir kısım partiler ile görüşme halindeyiz. Cumhur İttifakı’nın iki bileşeni olarak AK Parti ve MHP olarak geçen dönem kurduğumuz birliktelik mukem şekilde devam ediyor. İstişarelerimiz, toplantılarımız devam ediyor. Büyük Birlik Partisi ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Onun dışında HÜDAPAR ile temaslarımız oldu. Cumhur İttifakı’nın adayına oy vereceklerini dile getirmişlerdi. Bugün saat 16.00’da HÜDAPAR ile görüşeceğiz. Yeniden Rehaf ile görüşmemiz oldu” dedi.

AKP’li Yavuz, milletvekilliği adaylığı için yaptığı açıklamada, “Seçimlere ilişkin, müracaatların il başkanlıkları ve genel merkezden alınması şeklinde karar verildi. Aday müracaatların 16 Mart’a kadar devam edeceğini ve başvuru aidatın bu dönem alınmamasına; bunun yerine AFAD’a bağış şeklinde yapılmasına karar verildi. Başvurular; Yetişkinler için 20 bin TL, kadınlarımız ve gençlerimiz için 10 bin TL şeklinde, engellilerimiz için 5 bin TL şeklinde olacak” dedi.

AKP’li Yavuz, 3 dönem kuralıyla ilgili de, “Tüzüğümüzde 3 dönem kuralı vardı. O 2017’de MKYK’ya bırakıldı. O MKYK’nın vereceği karar. Dolayısıyla 3 dönem vekillik yapmışlardan da başvuru alınabilecek” ifadelerini kullandı.

 

/T24/

İlginizi çekebilir