Akar: Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde operasyonlar durmayacak

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Ne Irak’ın ne Suriye’nin kuzeyinde operasyonlar duracak. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek” dedi.

Bakan Akar, Kayseri’de “Gençlik Şöleni” kapsamında düzenlenen programa katılarak bir konuşma yaptı.

Önlerine çeşitli engellerin çıkarıldığını ifade eden Akar, “Hiçbirinde muvaffak olamadılar. Batı’da tarafsız görünenler, basın ilkelerine uyduklarını belirtenler, ‘insan hakları’ lafını dillerinden düşürmeyenler seçim öncesinde bütün zehirlerini saçtılar, Türkiye’ye, Sayın Cumhurbaşkanı’mıza karşı tavır koydular ve taraf oldular. Bunların taraf olmasına karşı da asil milletimiz Cumhur İttifakı’ndan taraf oldu” diye konuştu.

Benzer haberler

Müzisyen Onur Şener davasında Savcı, sanıklardan Ali Gündüz…

BM: Ukrayna’da savaşın başlangıcından bu yana…

Akar, “Teröristlerin elebaşları, efendilerine yalvarıyor, onlardan yardım istiyorlar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonlarının durdurulmasını istiyorlar. Ne Irak’ın ne Suriye’nin kuzeyinde operasyonlar duracak. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek. İnşallah Mehmetçik teröristleri kazdıkları çukurlara gömecek” ifadelerini kullandı.

Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turuna da değinen Akar, herkesin sandığa gitmesinin önemini vurguladı.

/Ajans/

İlginizi çekebilir