Adalet mücadelesi 835’inci gününde

 Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesinin, sanal medya hesabında “Urfa Adalet Sarayının önünde 835. günde ‘Adalet Mücadelesi’ devam ediyor. Kalp gözü açık olanlar bu anneyi görür” paylaşımı yapıldı. 
Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 835’inci gününde. Pirsûs’taki evlerinden Urfa Adliyesi önüne gelen Emine Şenyaşar, “Şenyaşar ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alanda nöbete başladı. Adliye önünde bulunan beton bariyerlere “Şenyaşar ailesi için adalet” yazılı pankartı asan Şenyaşar, yolu adliyeye düşen yurttaşlara maruz kaldıkları katliam ve devamında sürdürdükleri adalet mücadelesine dair bilgi verdi.
Benzer haberler
Ayrıca ailenin sanal medya hesabında, “Urfa Adalet Sarayının önünde 835. günde ‘Adalet Mücadelesi’ devam ediyor. Kalp gözü açık olanlar bu anneyi görür” paylaşımı yapıldı.

 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi çekebilir