ABD’de Covid-19 aşı olmak için yaşlı kılığına giren 2 kadın yakalandı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde yaşlı kılığına giren iki kadın ikinci doz Covid-19 aşılarını olmaya çalışırken yakalandı.

Orange County Sağlık Departmanı Direktörü Dr. Raul Pino söz konusu kadınların bere, eldiven ve gözlük takarak aşı merkezine geldiklerini açıkladı.

CNN’in haberine göre Pino her iki kadının da ilk doz aşıyı olduklarını gösteren geçerli aşı karnesine sahip olduklarını belirtti. Sağlık yetkilileri kimlik kartlarındaki sorun nedeniyle kadınlara ikinci doz aşı yapılmazken ilkini nasıl yaptırdıklarının ve o zamanda yaşlı kılığına girip girmediklerinin bilinmediğini duyurdu.

Benzer haberler

Mesrur Barzani, Brett McGurk ile KDP-YNK ve Erbil- Bağdat…

Bilgisayar korsan ağı Hive çökertildi

Aşılamada son durum: Nüfusa göre hangi ülkede kaç kişiye Covid-19 aşısı yapıldı?
Orange County Şerif ofisi ise kadınların aşı karnesi ve kimli kartlarındaki isimler tutmasına rağmen doğum tarihlerinin tutmaması nedeniyle olay yerine çağrıldıklarını onayladı. Şerifin açıklamasına göre kadınlar 34 ve 44 yaşında olmalarına rağmen kendilerini yaşlı göstererek aşı olmaya çalışmışlar.

Şu anda Florida’da aşılamada 65 yaş ve üzerindekilere, uzun süreli bakım merkezlerinde kalanlar ve sağlık çalışanlarına öncelik veriliyor.

Kaynak: euronews

İlginizi çekebilir