ABD Büyükelçiliği’nden Soylu’nun İstanbul saldırısı açıklamalarına yanıt

İstanbul İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarını değerlendiren ABD Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri, terörün her şeklini kesin olarak kınamakta ve değerli NATO Müttefikimiz Türkiye ile dayanışma içinde hareket etmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Benzer haberler

TİP üyelerinden Hiranur Vakfı önünde protesto: Tecavüzcüleri…

Öztürk Yılmaz’a bıçaklı saldırı düzenleyen şahıs…

İstiklal Caddesi’nde dün (13 Kasım) meydana gelen 6 kişinin hayatını kaybettiği ve 81 kişinin yaralandığı bombalı terör saldırısının ardından açıklama yapan Soylu ,” Bize verilen mesajı biliyoruz. Tekrar ifade ediyorum, ABD Büyükelçiliği’nin taziyesini kabul etmiyoruz. Müttefikliğimiz tartışılmalıdır”  ifadelerini kullanmıştı.

T24‘ün İçişleri Bakanı Soylu’nun açıklamaları hakkında değerlendirmeleri için ulaştığı ABD Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü’nden yapılan açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri, terörün her şeklini kesin olarak kınamakta ve değerli NATO Müttefikimiz Türkiye ile dayanışma içinde hareket etmektedir” denildi.

İlginizi çekebilir