30 yıl 3 ay hapis yatan siyasi tutuklu Sinan Sütpak’ın tahliyesi ikinci kez ‘iyi halli olmadığı’ gerekçesiyle 3 ay ertelendi

Urfa’nın Hilvan ilçesinde gözaltına alınarak 3 Mayıs 1993 tarihinde tutuklanan ve yapılan yargılamalarda müebbet hapis cezası verilen Sinan Sütpak’ın infazını tamamlamasına rağmen “iyi halli” olmadığı gerekçesi ile tahliye edilmediği bildirildi.
Mezopotamya Ajansı‘nın haberine göre Yozgat Cezaevi’nde bulunan Sütpak, 3 Mayıs’ta tahliye olması gerekirken, İdare ve Gözlem Kurulu’nun raporu ile infazı 3 ay ertelenmişti. Bugün bir kez daha kurula çıkan Sütpak’ın infazı aynı gerekçeler ile bir kez daha 3 aylığına ertelendi.
Benzer haberler
Sütpak’ın infazının ertelenmesine gerekçe yapılan, mülakat ve gözlem raporunda şu ifadelere yer verildi: “Cezaevinden çıkması durumunda hayat enerjisinin düşük olduğu, cezaevine girdikten sonra örgüt ile bağlantısını kesmediği, itirafçı olmadığı, radikal düşüncelerinden vazgeçmediği, örgütü açıkça ‘terör örgütü’ olarak nitelendirmediği, herhangi bir pişmanlık beyanı olmadığı, suç işlemeye meyilli olduğu.”
“İyi halli” olmadığı gerekçesiyle tahliyesi ertelenen Sütpak’ın avukatı aracılığı ile karara itiraz edeceği öğrenildi.

 

İlginizi çekebilir