21 yıldır kayıp olan Ayşe Kavak’ın kemikleri bir kuyuda bulundu

Ayşe’nin kemikleri, Melikgazi ilçesi Yılanlı Dağı mevkisinde içinde su bulunmayan kuyuda bulundu.,

Polisin incelemesinin ardından kemikler, otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Yaklaşık 10 metre derinliğindeki kuyuya inen ekipler, kemik parçalarıyla birlikte kadın çantası buldu.

Çantada, 21 yıldır kayıp olan Ayşe Kavak’a ait kimlik bulundu.

Polis, öldürüldüğü düşünülen kadının faillerinin yakalanması için çalışma başlattı.

‘Öldüğünü asla konduramadık’

DHA’ya konuşan Ayşe’nin kızı Meral Kavak, “Ben çalışıyordum. Annemi aradım, telefona babam çıktı. Babam annemin kaybolduğunu söyledi. Şaşırıp, ‘nasıl kaybolur?’ dedim. Babam, ‘kızım annen 2 haftadır yok’ dedi. Babam polise gideceğini söyledi. Nasıl kaybolduğunu sorduğumda kiralık ev aramak için çıktığını söyledi. Annem işte o gün çıktı bir daha geri dönmedi. Biz kendisini yıllarca aradık. Babam yıllarca televizyon programlarına çıktı. Lakin hiçbir sonuç alamadık. Kim ne dediyse oraya koştuk. Her gün bir umutla yaşadık. Öldüğünü asla üzerine konduramadık” diye konuştu.

Kavak, “21 yıl boyunca annemizi aradık. Gelecek umuduyla bekledik. Annemiz burnumuzun ucunda çok yakın bir dağda hunharca katledilerek o kuyuda yatmış. Babam 10 yıl boyunca aradı ve kalbi dayanamayınca öldü. Annemin katilleri bulunsun. Cezası neyse çeksinler. Annem ne yaşadıysa onlarda onu yaşasın istiyorum” ifadelerini kullandı.

Annesinin bulunan kemiklerinin Ankara Adli Tıp Kurumu’na götürüldüğünü kaydeden Kavak, şöyle konuştu:

Orada görüp, duyanlar olmuş. Sizde hiç vicdan ve Allah korkusu yok mu? Nasıl başınızı yastığa koyup uyudunuz? Hiç mi rüyanıza girmedi? Bu kadının çocukları var demediniz mi? Biz yıllarca boynu bükük bekledik. Annemin katilleri cezası neyse çeksin. Babam 2011 yılında kalp krizi sonucu öldü. Babam ölmeden önce bana ‘kızım annen sanırsam ölü. Sağ olsaydı bu vakte kadar çıkardı’ dedi. Hem sevinçli hem üzüntülüyüm. Çünkü annemle babam kavuşacak. Cenazeyi teslim aldığımızda babamın yanına gömeceğiz. Artık annemizi bulduk. Bir mezarı var diye başında dua okuyacağız.

Kaynak: gazetekarinca

İlginizi çekebilir