1700 cinayetin faillerinden olan IŞİD’li terörist Bolu’da yakalandı

İnterpol tarafından aranan ve bin 700 kişinin öldürüldüğü Spyker Katliamı’nın faillerinden olduğu belirtilen IŞİD mensubu Arkan Taha Ahmad, Bolu’da yakalandı.

İHA’nın haberine göre, polis ekipleri, daha önce IŞİD içerisinde faaliyetlerde bulunan ve İnterpol tarafından aranan Arkan Taha Ahmad’ın Bolu’da yaşadığını tespit etti.

Ahmad’ı yakalamak için ekipler “şafak operasyonu” düzenledi. IŞİD’li teröristin yaşadığı sokak kapatılarak geniş güvenlik önlemi altında düzenlenen operasyonda Arkan Taha Ahmad gözaltına alındı.

Tarihe Spyker Katliamı olarak geçti

Hakkında Tikrit’te IŞİD tarafından bin 700 kişinin öldürüldüğü Spyker Katliamı’na katılmak suçundan tutuklanma kararı bulunan Arkan Taha Ahmad, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

2014 yılında Tikrit’i ele geçiren IŞİD, aynı yılın Haziran ayında yüzlerce kişinin kurşuna dizildiği görüntüleri paylaştı. Bu olay tarihe “Spyker Katliamı” olarak geçti.

Katledilen kişilerin de Spyker Askeri Üssü’ndeki güvenlik görevlileri olduğu söylendi. Irak Parlamentosu kurşuna dizilerek öldürülen bin 700 kişinin askeri öğrenci ve güvenlik görevlileri olduğunu bildirdi.

/r/

İlginizi çekebilir