15 yaşındaki çocuğa tecavüz eden erkeğe ‘rıza’ indirimi

15 yaşındaki çocuğu istismar ederek tecavüze maruz bırakan Akın D. İsimli erkeğe mahkeme sadece 3 yıl 9 ay ceza verdi.

Bartın’da, lise 2’nci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki G.M.’ye cinsel istismarda bulunarak tecavüz eden ve tutuksuz yargılanan Akın D., kendini, “Her şey rıza ile oldu, hiçbir zorlama yoktur” diye savundu.

Mahkeme heyeti Akın D.’nin, ‘Reşit olmayanla cinsel ilişki’ suçundan 3 yıl 9 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Geçen mart ayında meydana gelen olayda, lise 2’nci sınıf öğrencisi G.M., sosyal medyadan Akın D. ile tanıştı. G.M., okuldaki öğretmene, “Erkek arkadaşımla bir şey yaşadım” diyerek durumu anlatması sonrasında öğretmen durumu çocuğun ailesi ile paylaştı.

Ailenin şikayeti üzerine gözaltına alınan Akın D. Bartın Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı. Hakkında ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 24 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Akın D., 1 ay tutuklu kalmasının ardından tutuksuz yargılanmak üzerine serbest bırakıldı.

Benzer haberler

Bartın Ağır Ceza Mahkemesi’nde olayın karar duruşması görüldü.

Duruşmaya tutuksuz sanık Akın D., ailesi ve taraf avukatları katıldı. Sanık avukatı, müvekkilinin G.M. ile zorla ilişkiye girmediğini her şeyin rızayla olduğunu belirterek, beraat talep etti.

G.M.’nin avukatı ise olayın ‘Çocuğun cinsel istismarı’ olduğunu belirterek sanığın cezalandırılmasını istedi.

Akın D. savunmasında “Her şey rıza ile oldu, hiçbir zorlama yoktur. Suçlamaları kabul etmiyorum ve beraatimi istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, mevcut deliller kapsamında olayın ‘Çocuğun cinsel istismarı’ kapsamında değil, ‘Reşit olmayanla cinsel ilişki’ suçu kapsamında değerlendirilmesine kanaat getirdi.

Sanığın ‘Reşit olmayanla cinsel ilişki’ suçundan 3 yıl 9 ay hapisle cezalandırılmasına karar verildi. Sanığın adli kontrol hükümleri uygulanarak tutuksuzluk halinin devamına, kararın kesinleşmesiyle cezanın infaz edilmesine hükmedildi. (Yeni Yaşam)

İlginizi çekebilir