​​​​​​​Salih Müslim: Peker’in itirafları 2014 koalisyonunu dağıtacak

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in itiraflarını değerlendiren PYD Eşbaşkanlık Konseyi Üyesi Salih Müslim, Peker’in itiraflarının 2014 yılındaki çöktürme planı üzerinde oluşturulan koalisyonu dağıtacağını kaydetti.

Benzer haberler

İran İsveçli AB çalışanını “İsrail için casusluk…

Davutoğlu: İlk genel seçimde cumhurbaşkanı adayı olacağım

Sedat Peker’in mafya-devlet-siyaset üçgeninde yaşanananlara dair yaptığı açıklamaları ANHA’ya değerlendiren PYD Eşbaşkanlık Konseyi Üyesi Salih Müslim, Peker’in itiraflarının  çöktürme planı üzerine 2014 yılında Türkiye’de kurulan  koalisyonun parçalanacağının işareti olduğunu belirtti.

‘OSMANLI’DAN BERİ DERİN DEVLET GÜÇLERİ VAR’

Osmanlı zamanında da derin güçlerin olduğunu ifade eden Müslim şunları dile getirdi:

“Osmanlılar zamanında Ermeni, Pontus ve Kürtlere karşı yapılan katliamlar derin güçler tarafından yapıldı. Kimse bu güçlerden hesap soramazdı. Türk devleti kurulduğunda da bu derin güçlerin katliamları devam etti. Mustafa Suphi’lerden 12 Eylül darbesine kadar birçok bu yapı tarafından gerçekleştirildi. Kürt halkının mücadelesi karşısında kurulan JİTEM de bu yapının devamıdır. Bu Türk yapılan her zaman Türkiye’de oldu. Şimdi Mehmet Ağar ve Sedat Peker arasında çelişki çıktığı için Peker bazı itiraflarda bulunuyor.”

‘UYUŞTURUCU PARASI İLE KÜRDİSTAN’DAKİ SAVAŞI YÜRÜTTÜLER’

Peker’in ciddi itiraflarda bulunduğunu ancak Türk devletinin sessiz kaldığını kaydeden Müslim sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk devleti uyuşturucu trafiğinin merkezi haline geldi. İnsanların katledilmesi, kaçırılması gibi suçların MİT ve tarafından işlendiğini söylüyor. Bu suçlar sadece Türk devletini ilgilendirmiyor. Uluslararası toplumu ilgilendiren olaylardır. Türk devletini yönetenler çetedir. Tansu Çiler’in 1996 yılında yaptıklarını şuan ki hükümet yapıyor. Arjantin, Venezuela gibi ülkeler ile yapılan uyuşturucu ticaretinden elde edilen gelir Kürdistan’daki savaşta kullanılıyor.”

ÇOK SAYIDA KİRLİ İŞ YAPTILAR’

Bu tarz örgütlenmelerin Türkiye ve Bakûrê Kurdistan’a uyuşturucu gönderdiğini kaydeden Müslim, “Kürt toplumunu asimile etmek istiyorlar. Bu yüzden Kuzey ve Doğu Suriye’deki gençleri de bu ağa düşürmeye çalışıyorlar. Gençlerin mücadeleden uzak kalması için her türlü kirli işi yapıyorlar” diye belirtti. SADAT’ın Erdoğan tarafından kurulduğunu ifade eden Müslim, “SADAT’ın kurucusu Erdoğan’ın dostudur. Peker az itiraflarda bulundu. DAİŞ ve El Nusra’ya verilen silahlar Türk devletinin eli ile yapıldı. SADAT bu işi uluslararası mafyalarla birlikte yaptı” dedi.

‘KOALİSYON BOZULUR’

Peker’in itiraflarıyla 2014’de çöktürme planı çerçevesinde ortaklaşan AKP-MHP-Doğu Perinçek-Ergenekon’un koalisyonun bozulduğunu ifade eden Müslim sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu koalisyonu savaş makinesi olarak nitelendirmek gerekir. Savaş ne zaman sona ererse bu koalisyon da kaybedecektir. Bu savaş Kürtlerin yok edilmesi üzerine inşa edildi. Peker’in itirafları bu koalisyon arasında çelişki çıkaracaktır. Bu savaş makinesi varlığını sürdüremez. Erken seçim olursa bu koalisyon kaybedecektir. Bu yüzden AKP ve MHP erken seçimin olmasını istemiyor. Biz bu koalisyonun kirli planlarının ortaya çıkarılmasını istiyoruz.”

‘TUTANACAKLARI BİR ŞEY KALMADI’

Türk devletinin 2015 yılından beri uluslararası hiç bir yasaya saygı göstermediğini dile getiren Müslim sözlerini şöyle bitirdi: “Türk devleti Azerbaycan, Somali, Libya ve birçok ülkeye çete gönderdi. Uluslararası toplum artık Türk devletinin bu kirli siyasetine tahammül edemiyor. Türk devletinin tutunacağı bir şey kalmadı. Hem ekonomik kriz yaşıyorlar hem de diplomasi alanda iflas içindeler.”

ANHA

İlginizi çekebilir